O programie

kd

„Migracje są stałym elementem współczesnego świata, jednak liczba osób, które w ciągu ostatniego dziesięciolecia z własnej woli opuściły Polskę jest bardzo duża. Wiele z nich wyjechało nie widząc dla siebie możliwości zdobycia atrakcyjnej pracy. Z drugiej strony, osoby mieszkające i pracujące od dłuższego czasu za granicą niekoniecznie muszą sobie zdawać sprawę, że sytuacja się zmienia. Że w naszym kraju jest coraz więcej firm, które oferujądobre warunki zatrudnienia i szanse na karieręnieustępujące tym w innych krajach.  Uświadomienie właśnie tego faktu i doprowadzenie do kontaktu obu tych stron stoi za ideą programu Wybieram Polskę. Chcemy zachęcać polskie firmy do tworzenia coraz większej liczby takich atrakcyjnych miejsc pracy, a Polaków za granicą do odkrywania nowych możliwości, jakie one ze sobą niosą. Wszystko to będzie z pożytkiem dla polskiej gospodarki i całego społeczeństwa – mamy nadzieję, że ludzie przestaną wyjeżdżać, a może nawet zaczną wracaćdo kraju. W ten sposób Polska znowu może stać się krajem atrakcyjnym dla własnych obywateli.”

Założyciel Fundacji Inteligentny START

i Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A.

Krzysztof Domarecki

RAZEM STANOWIMY POTĘŻNĄ SIŁĘ

 

Zapraszamy wszystkie polskie firmy, aby przyłączyły się do Programu, aby zaoferowały polskim absolwentom i studentom ostatnich lat studiów uczelni zagranicznych i krajowych pracę.

 

Będziemy współpracować z każdą organizacją i z każdym przedsiębiorcą, który rozumie, że właśnie dziś ważą się losy naszych firm, naszej gospodarki i naszego kraju.

 

Każdy, kto prowadzi firmę, rozumie, że strategia to dzisiejsze działania i decyzje, które determinują przyszłość.

 

Wiemy, że tylko zamożne, współpracujące społeczeństwo może tworzyć bogaty i szybko rozwijający się kraj.

 

Przedsiębiorcy stanowią realną siłę w oddziaływaniu na sprawy Polski, bo gdyby każdy z miliona polskich przedsiębiorców zatrudnił choć jednego człowieka otrzymalibyśmy wspaniały efekt skali.

 

Nasz program poparło już wiele znanych polskich Firm. Ich szefowie dzięki własnej pomysłowości, talentowi i pracowitości stworzyli przedsiębiorstwa, z których Polacy są dumni. Ale oprócz liderów wyznaczających wizję rozwoju, zawsze potrzebni byli i będą ludzie, którzy wzbogacają wizję o własne pomysły i zaangażowanie. Tacy ludzie potrzebni będą zawsze. To jest gwarancja rozwoju i adaptacji do ciągle zmieniających się warunków rynku.